Polecamy...

5 sposobów na wyciągnięcie się z poniedziałkowego porannego zastoju motywacyjnego

5 sierpnia 2022

Jest poniedziałek rano, miałeś wspaniały weekend, ale jesteś oh-so-tired.

Twój budzik wydaje dźwięki, których naprawdę nie lubisz i chciałbyś zostać w łóżku jeszcze przez chwilę.

Czy brzmi to dla Ciebie jak znajoma historia?

Większość z nas ma problemy z wydostaniem się z łóżka w poniedziałkowy poranek od czasu do czasu i to może nas wprowadzić w bardzo zły nastrój. Jeśli regularnie zauważasz, że masz zły poniedziałkowy nastrój, być może jednak musisz pomyśleć o tym, co robisz ze swoimi weekendami i spojrzeć w kierunku zwijania się nieco wcześniej w niedzielny wieczór, aby dobrze się wyspać!

Poczucie braku motywacji jest całkiem normalne po wolnym weekendzie, ale ważne jest, aby znaleźć swój rytm i wrócić do rytmu rzeczy. Jeśli jesteś regularnym poniedziałkowym porannym Eeyore, sprawdźmy pięć sposobów na wyciągnięcie się ze złego nastroju i znalezienie motywacji podczas pierwszego roboczego dnia tygodnia.

  1. Wyznaczswoje cele z samego rana - Jednym z pierwszych zadań, które powinieneś wykonać w poniedziałkowy poranek, jest opracowanie celów na ten tydzień. Co chcesz osiągnąć w tym świeżym, nowym tygodniu? Jest to puste płótno, a ustalając swoje cele możesz oczekiwać wspaniałego, zrealizowanego uczucia w piątek. Bądź realistą, ale znajdź cele, które wiesz, że będą cię motywować przez cały tydzień.
  2. Zacznij swój dzień w najlepszy możliwy sposób - Upewnij się, że masz zdrowe śniadanie, trochę ćwiczeń i że pakujesz się w kilka swoich pięciu dziennie podczas pierwszych kilku godzin. Robiąc to, dajesz swojemu organizmowi to, czego potrzebuje, aby się skupić, znaleźć motywację i zrzucić zły nastrój i zmęczenie. Pamiętaj, aby robić przerwy w ciągu dnia i pić dużo wody. Jeśli okaże się, że masz regularny 3pm energii dip, unikać słodkich pokarmów i pić trochę wody i zrobić trochę ćwiczeń zamiast.
  3. Napisz listę rzeczy do zrobienia i ustal priorytety - Po dotarciu do biurka usiądź i napisz listę rzeczy do zrobienia na dany dzień. Co musisz zrobić tego dnia? Zapisz wszystko, a następnie ustal priorytety w kolejności ważności lub pilności. Gdy wykonasz jakieś zadanie, zaznacz je, ale upewnij się, że wszystko jest realistyczne i nie próbujesz włożyć zbyt wiele.
  4. Używaj pozytywnych afirmacji - Pozytywne afirmacje mogą pomóc ci zmotywować się i popchnąć cię do osiągnięcia więcej, gdy może ci brakować energii. Znajdź afirmację, która z Tobą rezonuje, zapisz ją, przyklej do monitora swojego komputera i powtarzaj, gdy tego potrzebujesz.
  5. Spróbuj technik zarządzania czasem - Istnieje wiele technik, które można wykorzystać, które pomagają zrobić więcej w ciągu dnia, a te mogą być świetnym narzędziem motywacji w miejscu pracy. Zwróć się w kierunku techniki Pomodoro, zasady Pareto, list rzeczy do zrobienia, aplikacji i wyzwań czasowych, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele i czuć się z tym świetnie. Świetne samopoczucie to motywator sam w sobie!

Jak zwiększyć motywację w miejscu pracy to nie jest nauka o rakietach, to naprawdę sprowadza się do dobrego samopoczucia i wiedzy o tym, co musisz osiągnąć. Musisz również mieć powód, dla którego chcesz wykonać to zadanie, tzn. chcesz osiągnąć nagrodę, lubisz to, lub musisz to zrobić dla kogoś innego, itp.

Warto również sprawdzić ten filmik poniżej, który nakreśla kilka codziennych nawyków ludzi sukcesu.

Pamiętaj, aby robić regularne przerwy w ciągu dnia i nie próbuj robić zbyt wiele. Bycie nierealistycznym w tym, ile naprawdę możesz wykonać w ciągu dnia roboczego, tylko zmusi Cię do poczucia przytłoczenia, a wtedy pojawi się prokrastynacja.

Zachowaj realizm, skup się, motywuj się w najlepszy sposób, jaki znasz, i zobacz, ile możesz osiągnąć!

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować