Polecamy...

Meble biurowe w stylu minimalistycznym

15 lutego 2016

Minimalistyczne wnętrza w firmach to obecnie pewien trend, który jest coraz bardziej zauważalny. Biura, gdzie będzie masa dodatków i pewien przepych przestają być w modzie. Zamiast tego pojawiają się tak zwane open space, które mają sprawić, że pracownik będzie się czuł przede wszystkim bardzo dobrze. Chodzi o takie pomieszczenia, które będą otwarte, jasne, przestronne. W ten sposób mówi się, że możliwe będzie dużo bardziej praktyczne i kreatywne myślenie pracowników. Chodzi o to, by oderwać pracowników od masy dokumentów, z którymi muszą się na co dzień zmagać i zamiast tego wprowadza się takie rozwiązania, które sprawią, że w biurze będzie przede wszystkim dużo miejsca.

Takie biura w minimalistycznym stylu jeśli tylko są dobrze przygotowane będą wyważone oraz przestronne, dlatego można je pozytywnie ocenić. Jest to takie miejsce, gdzie najczęściej króluje kolor biały oraz połącznie różnych dodatków, których nie będzie jednak zbyt dużo. W minimalistycznych biurach klasycznie wprowadza się szklane blaty, surowe drewno czy też jakieś wyjątkowe estetycznie meble. Co do zasady jednak wszystko musi być tak przygotowane, że pracownik będzie czuł się komfortowo i będzie mu wygodnie pracować w takim biurze.

W minimalistycznych biurach coraz częściej spotkać można elementy, które będą miały charakter wyłącznie praktyczny. Mało będzie natomiast takich dodatków, które nie będą do niczego używane i mają tylko poprawiać estetykę. Od takich form obecnie się odchodzi. Ostatnim ważnym elementem w takim biurze będzie przygotowane bardzo starannie oświetlenie, które musi być odpowiednio liczne. Dąży się bowiem do tego, by tworzyć biura jasne i przestronne, dlatego duża ilość światła z różnych źródeł będzie dla takich biur bardzo ważna i mocno właśnie na takie rozwiązania się obecnie stawia. Zobaczymy coraz więcej minimalistycznych biur przede wszystkim w największych biurowcach, gdzie firmy starają się organizować swoje siedziby.

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować