Polecamy...

Ważne parametry i funkcje foteli biurowych

22 lutego 2016

Osoby, które pracują przy biurkach czy przed komputerem muszą liczyć się z tym, że zdrowie ich kręgosłupa będzie mocno narażone. Dlatego właśnie wybór mebli biurowych, które będą dobrze dopasowane jest tak ważny i trzeba temu poświęcić swoją uwagę. Kluczowym elementem jest krzesło czy biurowy fotel, na którym spędzać możemy nawet 8 godzin dziennie. Jeśli tyle czasu będziemy na takim urządzeniu to nie ma się co dziwić, że ma ono ogromny wpływ na jakość naszej pracy. Jeśli krzesło jest komfortowe to na pewno pracownik będzie miał dobrze samopoczucie, będzie się korzystniej czuł, a sama wykonywana praca będzie bardziej efektywna.

Rosnąć będzie wydajność pracownika a firma będzie z tego korzystała. Natomiast, jeśli mamy niewygodne krzesło, które nie da odpowiedniego komfortu to niestety pojawi się złe samopoczucie, które ograniczy naszą efektywność w pracy. Dodatkowo może się okazać, że z czasem takie krzesło będzie mocno wpływać na nasze zdrowie i tym samym dojdzie do sytuacji, w której niestety będziemy się czuli niekorzystne, zaczniemy swoje zadania w pracy wykonywać niedokładnie, bez odpowiedniej staranności. Najważniejsze elementy każdego krzesła biurowego to oczywiście oparcie oraz siedzisko. Oba elementy powinno się dopasować do danego pracownika. Samo oparcie dobrze będzie, jeśli ma specjalną regulację, ponieważ wtedy każdy może je dopasować do swojej sylwetki.

Praktycznie każdy pracownik w biurze ma odruch pochylania się nad biurko i dlatego trzeba wybrać takie krzesło, które będzie kontrolowało naszą postawę, tak by dało się wyeliminować ten nawyk garbienia się, który jednak jest bardzo niekorzystny. Dzięki odpowiedniej regulacji stanie się to łatwiejsze. ważna jest także odpowiednio dopasowana regulacja wysokości takiego krzesła, dlatego przed zakupem warto także sprawdzić jak ta kwestia została rozwiązana przez producenta w wybieranym przez nas fotelu. W momencie, gdy będziemy wybierać dla siebie fotel najlepiej będzie na własnej skórze przetestować jak wygląda dany model i czy będzie dla nas komfortowy. To jak się wydaje taka najlepsza opcja w trakcie zakupu i warto wiedzieć czy na wybranym fotelu będziemy się dobrze czuli. W czasie zakupu warto także sprawdzić jak liczne są możliwości regulacji w danym fotelu, ponieważ to od nich zależy czy fotel będzie można odpowiednio pod siebie ustawić. Dobrze będzie, jeśli istnieje regulacja wysokości i głębokości siedziska, kąta nachylenia oparcia, czy też możliwość ustawienia odpowiednio pod swoje potrzeby podłokietników.

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować