Polecamy...

Wzrost liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych

7 czerwca 2022

Życie podlega ciągłym zmianom; niektóre zmiany są niemile widziane, podczas gdy inne witane są z otwartymi ramionami. Coraz więcej kobiet zajmuje stanowiska kierownicze i zasiada za biurkami prezesów w firmach, które przez długi czas były zdominowane przez mężczyzn.
Jest to jedna z bardzo pożądanych zmian.

Zapoznaj się z tą interesującą infografiką, która przedstawia fantastyczne statystyki dotyczące kobiet na stanowiskach kierowniczych

Źródło: www.triplethreesolutions.co.uk/celebrating-international-womens-day-2018-infographic

Jest tam kilka świetnych statystyk, choć jedna z nich wymaga uwagi - w Wielkiej Brytanii wciąż istnieje różnica w wynagrodzeniach wynosząca 9,4%.
Miejmy nadzieję, że dzięki większej świadomości tego problemu, w najbliższym czasie sytuacja ta ulegnie poprawie. Wszyscy powinniśmy być równi!

Stanowiska kierownicze są trudne bez względu na płeć i wiek. Millenialsi stają przed wyzwaniami związanymi z zarządzaniem, tak samo jak doświadczeni menedżerowie. We współczesnym biurze chodzi o zarządzanie osobowościami i ludźmi, a nie tylko o zwiększanie zysków, a to wymaga zmiany w kierunku bardziej empatycznego sposobu radzenia sobie z problemami menedżerskimi.

Fakt, że coraz więcej kobiet obejmuje kierownicze stanowiska w biznesie, jest niezwykle zachęcającym krokiem, a fakt, że przy owalnym stole w sali konferencyjnej zasiadają różne osobowości, współpracując i dzieląc się pomysłami, może być tylko korzystny dla firm w całym kraju.

Czy jesteś kobietą-szefem? Z jakimi wyzwaniami musiałaś się zmierzyć, aby dostać się na szczyt?

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować