Polecamy...

5 powodów, dla których biura komórkowe to dobry pomysł

7 września 2022

Jak myślisz, jaki jest idealny układ biura?

Pod wieloma względami nie istnieje. Każdy układ ma swoje wady i zalety i całkowicie zależy od firmy i rodzaju pracy, którą prowadzi.

Dla jednej firmy idealnym wyborem będzie biuro na planie otwartym. Dla innego biznesu, układy przylegające są właściwą opcją. Dla innych firm, praca w domu jest drogą do przodu i zatrudnieni muszą spróbować i zidentyfikować najlepszy układ biura w domu, aby przejść do przodu z.

Inny układ biurowy, o którym nie wspomnieliśmy, to komórkowy układ biurowy.

Jest to dość popularny jeden, ale to często w miejscu z konieczności, a nie wyboru.

Układ biura komórkowego jest serią małych biur, w których około 2 lub 3 pracowników pracuje w każdym z nich.

Zaletą tego typu układu biurowego jest to, że poufność jest z pewnością zwiększona, ponieważ mniej pracowników pracuje w przestrzeni i chodzi po niej. Pracownicy pracujący w tej małej przestrzeni są również prawdopodobnie bardzo w zgodzie ze sobą i może zapewnić krzyż pokrycia, jeśli jeden idzie z chorobą lub jest ze względu na wyjazd na roczny urlop.

Wadą jest to, że rozdziela się większe zespoły, więc może to wpłynąć na ducha zespołu, a także jest dość zniechęcające pod względem współpracy. Pod względem efektywności energetycznej nie jest to również najlepszy wybór, ponieważ trzeba ogrzewać, oświetlać, dekorować i meblować kilka różnych małych biur, a nie tylko jedno duże. Tak byłoby oczywiście, gdybyś zdecydował się na układ biura na planie otwartym.

Ponieważ jednak lubimy skupiać się na pozytywach, przyjrzyjmy się 5 powodom, dla których biura komórkowe to dobry pomysł. Kilka z nich już wymieniliśmy, ale pogrupujmy je dla kompletności.

  1. Poufność jest zwiększona - Jak już wspomnieliśmy, biuro komórkowe ma znacznie mniej osób chodzących do niego i wokół niego, co oznacza, że poufność i bezpieczeństwo jest znacznie wyższe niż gdybyś miał wybrać projekt na otwartym planie.
  2. Wysoka produktywność - Biura komórkowe są znane jako dość produktywne miejsca, ponieważ pracownicy zazwyczaj mają wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu i mogą się skupić z dużo większą łatwością.
  3. Pracownicy mogą zapewnić pokrycie krzyż owe - Małe zespoły lub dwa lub trzy oznaczają, że jeśli jeden członek personelu idzie z chorobą lub są daleko na wakacjach, inni w biurze mogą zapewnić pokrycie krzyżowe, ponieważ będą znać nawzajem swoje role, pracując blisko siebie.
  4. Mniej zakłóceń - Mniejsza liczba osób z pewnością oznacza mniej zakłóceń i hałasu. W rezultacie łączy się to z punktem dotyczącym wydajności, o którym wspomnieliśmy wcześniej.
  5. Dobre dla pracowników, którzy są dość int rowertyczni - Niektórzy pracownicy po prostu nie lubią dużych biur na planie otwartym, ponieważ są introwertykami i lubią zachować ciszę w ciągu dnia pracy. Jeśli masz wielu introwertycznych pracowników, dobrym pomysłem jest zachęcenie ich do współpracy przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej podczas spotkań zespołu i sesji burzy mózgów, ale ten typ układu biura daje im bezpieczną przystań, do której mogą wrócić, aby być produktywnym i wygodnym.

Przeprowadzono badania dotyczące głównych cech, które można uznać za "idealne biuro". Choć nie istnieje ono w całości, poniższa infografika pokazuje, co profesjonaliści uważają za dobry wybór środka. Może mógłbyś wziąć kilka elementów z tego i wprowadzić je do swojego nowego projektu.

Źródło - https://www.huffpost.com/entry/engineering-the-perfect-o_n_5234315

Oczywiście zmiana projektu biura na układ komórkowy oznacza, że musisz mieć kilka małych biur już zbudowanych, lub musisz przenieść się do budynku, który ma taką funkcję. Nie możesz nagle zbudować kilku małych biur, jeśli masz już projekt na planie otwartym, chyba że chcesz całkowicie odnowić i zmienić wszystko.

Jeśli jednak myślisz o zmianie układu przestrzeni, musisz wcześniej porozmawiać ze swoimi pracownikami i upewnić się, że najpierw zapytałeś ich o zdanie. Zmiana całego projektu biura może zdenerwować pracowników i ich morale, więc upewnij się, że poinformujesz ich, będziesz na bieżąco i poprosisz o radę i sugestie zanim cokolwiek zrobisz.

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować