Polecamy...

Fotel biurowy – jaki materiał wybrać?

26 lutego 2016

Wybierając meble do swojego biura, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobranie wygodnego fotele obrotowego. W ciągu dnia spędzamy około 10 godzin w pozycji siedzącej. Nieprawidłowo dobrane krzesło biurowe może wywołać wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu, wśród których należy wymienić: bóle kręgosłupa, bóle głowy i karku, żylaki i problemy z koncentracją. Wiele osób podczas zakupu fotela biurowego kieruje się tylko ceną lub/i wyglądem.

Tymczasem, najważniejsze jest to, aby krzesło było dopasowane do nas samych. W trakcie zakupu tego rodzaju mebli biurowych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, m.in. dobór odpowiedniego materiału. Wśród wielu istotnych czynników (regulacja wysokości, regulacja podłokietników, regulacja kąta nachylenia, regulacja głębokości siedziska, amortyzacja) wybór materiału na siedzisko biurowe wydaje się sprawą najmniej znaczącą. Przy długim siedzeniu przed komputerem – szczególnie w upalne dni – rodzaj materiału staje się kwestią zauważalną. Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszą się krzesła i fotele biurowe wyścielane miękkim tworzywem.

Pozwalają oddychać całemu ciału i zapewniają duży komfort siedzenia. Na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju fotele – wykonane z tworzyw skóropodobnych, skóry naturalnej i ekoskóry. Wszystkim odradzam fotele biurowe skóropodobne, ponieważ podczas długiego siedzenia mocno się nagrzewają, kleją się do ciało, odczuwamy dyskomfort. Najlepszym rozwiązaniem są fotele obrotowe z oparciem wykonane z siatki lub skóry. Meble biurowe z siatki zapewniają wentylację, co jest doceniane przez pracowników w upalne dni. Elastyczna siateczka dostosowuje się do kształtu ciała. Fotele biurowe ze skóry idealnie komponują się z eleganckim wystrojem biura, zapewniają cyrkulację powietrza i są ciągle obecne na rynku w atrakcyjnych cenach, gdzie taka klasyczna estetyka będzie rzeczywiście bardzo ważna.

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować