Polecamy...

Powszechne błędne przekonania dotyczące pracy biurowej

22 maja 2022

Jeśli nie wykonuje się danej pracy w rzeczywistości, łatwo jest ją źle ocenić. Na przykład możesz myśleć, że praca w domu jest łatwa, dopóki jej nie spróbujesz i nie zdasz sobie sprawy, że samodyscyplina i unikanie rozproszenia uwagi jest o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Nie inaczej jest z pracą w biurze - jest ona pełna powszechnych błędnych przekonań, które osoby niepracujące w tym środowisku po prostu uznają za prawdziwe. Sprawdźmy cztery powszechne błędne przekonania dotyczące pracy biurowej i dowiedzmy się, dlaczego są one całkowicie błędne!

Błędne przekonanie #1 - Praca biurowa nie jest męcząca
Owszem, jest! Praca umysłowa jest tak samo trudna, jak fizyczna i niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku, czy jesteś na spotkaniu, Twój umysł nieustannie pracuje.

Błędne przekonanie nr 2 - praca biurowa jest łatwa
Nic nie jest łatwe, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, i nie każdy nadaje się do pracy biurowej.
Istnieje również wiele różnych systemów biurowych, co sprawia, że każde biuro jest wyjątkowe.

Błędne przekonanie nr 3 - Ci, którzy zostają do późna, są po prostu oddani pracy
Spóźnianie się nie jest zazwyczaj postrzegane przez kierownictwo jako oznaka poświęcenia, ale jako brak możliwości wykonania pracy w wyznaczonym czasie. Spóźnianie się nie jest dobre dla równowagi między życiem prywatnym a zawodowym - idź do domu!

Błędne przekonanie nr 4 - awans prowadzi do większej ilości pracy biurowej
Praca biurowa to bardzo pojemne pojęcie, a zakres awansu zawodowego jest ogromny! Zarządzanie, nadzór, HR, marketing, sprzedaż, wszystko to - lista jest długa. Zanim się obejrzysz, będziesz przewodniczyć spotkaniu przy meblach w sali konferencyjnej!

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze wysokiej klasy, czy nie, praca w biurze jest niezwykle satysfakcjonująca, niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem, kierownikiem, młodszym pracownikiem, konsultantem czy kimkolwiek innym. Wszyscy jesteśmy trybikami w ogromnym kole biznesowym i każdy z nas jest niezwykle ważny dla jego sprawnego funkcjonowania.

Czy masz jeszcze jakieś inne błędne przekonania, które mógłbyś dodać?


Pokrewne tematyPowszechne błędne przekonania dotyczące
spotkań w sali konferencyjnej ujawnionePowszechne
błędne przekonania dotyczące pracy zespołowej omówione

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować