Polecamy...

Czy bałagan na biurku to rzeczywiście oznaka kreatywnego geniusza?

13 czerwca 2022

Czy na Twoim biurku panuje bałagan?

Nie mówimy tu o brudnym czy zaniedbanym, ale o kilku kartkach papieru na biurku, ułożonych w sposób, który jest dla Ciebie zrozumiały, ale który dla innych może wyglądać na nieco nieuporządkowany lub niezorganizowany.

Od dawna toczy się debata na temat tego, czy niechlujne biurka są oznaką geniuszu twórczego, ale być może jest w tym coś więcej, niż się wydaje.

Obejrzyj ten film, by dowiedzieć się, dlaczego bycie nieco mniej zorganizowanym może być w gruncie rzeczy korzystne.

Jesteś pilarzem czy segregatorem?

Jak wynika z filmu, osoby, na których biurku piętrzą się papiery, wiedzą, gdzie co jest, rozumieją, co mają do zrobienia, i są zorganizowane w całkowicie osobisty sposób. Z drugiej strony, osoby segregujące dokumenty mają wrodzony obowiązek widzieć górę swoich wysokiej klasy biurka z wyższej półki, dlatego wszystko odkładają na bok. Wiąże się to z ryzykiem zapomnienia o czymś, niezrozumienia tego, a także zapomnienia, gdzie się to złożyło.

To interesująca kwestia, którą warto rozważyć!

Jak wygląda nieuporządkowane biurko dla obserwatora?

Problem z bałaganem na biurku, niezależnie od tego, czy jest on narzędziem pracy, czy nie, polega na tym, że dla obserwatora wygląda on na wyjątkowo niezorganizowany. Jeśli w Twoim biurze regularnie pojawiają się goście, nie mają oni szansy poznać. najlepsze wrażenie, jeśli zobaczą biurka z nadmierną ilością papieru. Możesz wiedzieć, gdzie co jest, możesz mieć wszystko pod kontrolą, ale to po prostu nie robi najlepszego wrażenia na pracowniku ani pod względem poufności informacji.

Kierownik może również uznać, że ktoś, kto ma nieporządek na biurku, nie panuje nad sytuacją. Również w tym przypadku pracownik może w pełni panować nad pracą, którą ma do wykonania, ale zabałaganione biurko sprawia wrażenie, że tak nie jest. W rezultacie Twój przełożony może się obawiać, że dojdzie do naruszenia ochrony danych osobowych, że nie dotrzymasz terminów, a w konsekwencji możesz zostać pominięty przy awansie.

W ostatecznym rozrachunku trzeba znaleźć takie warunki pracy, które będą dla nas produktywne, w tym najlepsze biurko, które pomoże nam dotrzymać terminów, taki sposób pracy, który pozwoli nam znaleźć to, czego potrzebujemy, i realizować zadania w miarę ich napływu, a także taki, który da nam pewność, że nie stracimy czegoś ważnego.

Niektórzy ludzie dobrze czują się w nieco bardziej chaotycznych warunkach pracy, podczas gdy inni po prostu toną, gdy mają przed sobą więcej niż kilka kartek papieru. Jest to wybór osobisty, ale należy go przemyśleć pod kątem w kontekście w kontekście tego, jak wygląda to dla osób z zewnątrz.

Czy nieuporządkowane biurko pobudza kreatywność? Niektórzy ludzie uważają, że pomysły przychodzą im do głowy, gdy są zagracone, więc jest to kwestia indywidualna! Jednak dla większości osób posiadanie stosunkowo czystego biurka oznacza bardziej przejrzysty umysł, a kiedy masz jasny umysł, o wiele łatwiej przychodzi Ci rozwiązywanie problemów i wpadanie na nowe pomysły.

Być może istnieje jakiś środek, do którego możesz dążyć, a który pozwoli Ci być kreatywnym, dotrzymywać terminów, być produktywnym, nie zapominać o niczym i unikać błędów, a jednocześnie sprawi, że każdy, kto zobaczy Twoje biurko, nie będzie miał o Tobie całkowicie mylnego wyobrażenia jako o pracowniku.

Niezależnie od tego, czy jesteś pilarzem czy filerem, ważne jest, aby znaleźć najlepszy dla siebie sposób pracy. Zwracając uwagę na inne sposoby pracy, można znaleźć idealny kawałek rozwiązanie pośrednie dla siebie jako indywidualnego pracownika. To, co sprawdza się w przypadku jednej osoby, nie koniecznie sprawdza się u wszystkich!

Autor

Robert Górecki

Projektant przestrzeni biurowych.

To może Cię zainteresować